Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
İmkânlarımız
Yurdumuzda, siz değerli öğrencilerimize sunduğumuz hizmetlerden bazıları:

Yurt Özellikleri

- 24 saat bina ve çevresinde kameralarla güvenlik kontrolü
- Gece ve Gündüz Müdürleri                                                                               
- 24 saat sıcak su,                      
- 24 saat kablosuz internet imkanı,
- Sabah Kahvaltısı
- Öğlen 3 Çeşit Salata
- Akşam Yemeği( 4 çeşit)
- Ücretsiz çay imkanı,
- Kontrollü yurt giriş-çıkışları,
- Günün yorgunluğunu atmak için sauna (Ücretsiz)
- Vücud  terapisi için  jakuzi (Ücretsiz)
- Düzenli spor için fitness   salonu(Ücretsiz
- Çamaşır Yıkama
- Revir
- Bağımsız ders çalışmak için Etüt Odası (Ücretsiz)
- Yedek su deposu,jeneratör ve deprem testi
- Merkezi ısıtma sistemi, yangın merdiveni
- Yangın alarm ve söndürme sistemi
- Paratoner

Odalar

Sizlere sunduğumuz yaşam alanları en yeni ve modern alt yapı olanakları çerçevesinde düzenlenmiştir. Yurdumuz   anti-bakteriyel, ortopedik yataklar, dolap,  çalışma masası ve ferah odaları ile hizmete hazırdır. Yangın söndürme sistemi, banyoları, 24 saat sıcak su, her odada internet, tv ve uydu yayınları ile öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek hizmete hazır hale getirilmiştir. 1-4-5 kişilik farklı seçeneklerdeki odalarımızda verilen hizmet, alt yapı ve oda standartları, her öğrenci için eşit kalitededir. Odalar her gün temizlenmekte ve tekrar kullanıma hazır hale getirilmektedir. 

Odalarımızın Özellikleri

- (1, 4, 5) kişilik lüx odalar
- Her odada LCD Tv(Uydu)
- Yurdun her alanında kablosuz internet yayını
- Duvardan duvara halı kaplamalı odalar
- Göl manzaralı odalar
- Ayakkabı Dolabı
- Çalışma  MasasI
- Ofis İskemlesi
- Boy Aynası
- Her odada Balkon
- Birinci sınıf uyku setler
- Nevresim takımı, yorgan ve yastık yurt yönetimi tarafından verilmektedir.

Yemekhane

Özgü Kız Öğrenci Yurdu’nda sabah kahvaltısı  ve akşam yemeği verilmektedir. Diğer yurtlardan farklı olarak yurdumuzda öğlen açık büfe (4 çeşit)salata barımız hizmet vermektedir.Günlük olarak hazırlanan salata çeşitlerimiz öğrencilerimizin talepleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Sabah kahvaltısı; hafta içi 07.00-09.30 saatlerinde,  hafta sonu  09.00-11.00 saatlerindedir. Salata Barımız öğlen 13,00-15,30 arası hizmet vermektedir. Salata Çeşitlerimiz kısır,mercimek köftesi, rus salatası,zeytinyağlı barbunya vb çeşitlerdir. Sabah kahvaltısında haftanın bir günü hariç  ekstra sıcak olarak (omlet, poğaça, kek,krep, patates kızartma vb.) bulunmaktadır.

Akşam yemekleri: 18.00-20,00 saatlerindedir. Akşam yemekleri ve salata çeşitlerimiz öğrencilerimizin talepleri ve mevsimlere uygun olarak 4 çeşitli olarak hazırlanmaktadır. Yurdumuzda akşam saat 21,00  saatine kadar çayımız  sınırsızdır.

Paslanmaz çelikten hazırlanan mutfağımız, bulaşık makinemizle, sağlık kontrolünden düzenli olarak geçirilen personelimizle, öğrencilerimize hijyenik ortamlarda hazırlanmış güvenli gıdalar sunulmaktadır.

Temizlik Hizmetleri

Oda, Banyo ve WC temizlikleri her gün deneyimli personel tarafından titizlikle yapılmaktadır. Temizlik malzemelerinin tamamı insan sağlığına ve hijyen standartlarına uyumlu ve kaliteli ürünlerden seçilmektedir. Yurt binasına girişler galoşla yapılmaktadır. Öğrencilerimiz yurt  içinde geçirdikleri zamanlarda terlikle veya sadece yurt içinde giymek üzere kullandıkları spor ayakkabılarıyla dolaşmaktadır.

Nevresim, yorgan ve yastık temizlikleri düzenli aralıklarla  yurt tarafından yapılmaktadır. İhtiyaç olduğu takdirde tüm nevresim takımları derhal değiştirilir.Öğrencilerimiz çamaşırlarını makul bir ücret karşılığında yıkatabilirler .

Güvenlik Hizmetleri

ÖZGÜ  Kız Öğrenci Yurdu’nun müstakil binasını  gece ile gündüz müdürleri ve kamera sistemi ile güvenliği sağlamaktır.
Yangına karşı güvenlik için, yangın merdiveni, yangın söndürme hortum ve tüpleri, yangın alarm sistemi, acil çıkış armatürleri bulunmaktadır. Bu konuda personelimiz eğitime tabii tutulmaktadır. Yurdumuzun depreme karşı dayanıklılık belgesi bulunmaktadır. Binamız yıldırımlara karşı paratoner koruma kapsam alanındadır. Ayrıca jeneratörümüz ve yedek su depolarımız mevcuttur.

Ulaşım

Yurdumuz Ankara Üniversitesi  ve Gazi Üniversitesi  Gölbaşı Kampüslerine yürüme mesafesinde  yer almaktadır.

 
  ADRES: Bahçelievler Mahallesi 281. Sk. No: 3 Gölbaşı / Ankara
TELEFON: 0312 484 26 00 / 0312 484 55 67
CEP: 0 535 799 68 32
E-POSTA: bilgi@ozgukizyurdu.com